Σάββατο 14 Ιαν 2023
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ  Εφιαλτης στην Ριζούπολη ήττα 3-0 απο Κηφισια
Η Παναχαϊκή ήταν για 70 λεπτά μαχητική, άξιζε να προηγείται , «φωνάζει» για αποβολή του Παναγιώτου, που μετέτρεψε σε κίτρινη ο Μανούχος, αλλά μετά το 2-0 από τον Τετέι πέταξε λευκή πετσέτα και ηττήθηκε με 3-0 από την Κηφισιά, στην 11η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Super League 2 στο γήπεδο ης Ριζούπολης, μένοντας πίσω 9 βαθμούς από την κορυφή! Kέρδος οι φίλαθλοι τηςΠατρινής ομάδας που έδωσαν άλλον τόνο στην αναμέτρηση.

Κηφισιά-Παναχαϊκή 3-0 (25′ 71′ Τετέι, 73′ Κουϊρουκίδης)

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ:

1′ Μακρινό σουτ του Κέρη, μπλόκαρε εύκολα ο Αναγνωστόπουλος.

8′ Ο Μπουρλάκης έκλεψε την μπάλα από τους γηπεδούχους και έκανε ένα χλιαρό σουτ παρότι μπορούσε να σπάσει την μπάλα στον Κέρη ή στον Μυτίδη.

11′ Σέντρα Τοπάλ, πρόλαβε και γύρισε ο Μπουρλάκης η μπάλα έφτασε στον Μυτίδη που έκανε γυριστό σουτ, η μπάλα όμως πέρασε ψηλά άουτ.

ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Παναγιώτου (Κηφισιά) που κλώτσησε στο κεφάλι τον Κωνσταντακόπουλο! Σε μια φάση που θα μπορούσε να δοθεί και κόκκινη!

19′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Καρακλάιτς (Παναχαϊκή)

20′ Γυριστό Κουιρουκίδη, ψαλιδάκι Τετέι, άμυνα με το σώμα ο Tσακμάκης!

21′ ΓΚΟΛ: 1-0 η Κηφισιά με πλασέ του Τετέι, που πλάσαρε από αριστερά τον Κολοβούρη, με τον πρώτο σκόρερ της Κηφισιάς να δέχεται την ωραία μπαλιά του Σωτηράκου.

32′ Ευκαιρία για την Παναχαϊκή: Σέντρα Τριμμάτη από δεξιά, κεφαλιά Μυτίδη, η μπάλα κόρνερ.

33′ Κόρνερ του Κέρι από αριστερά, κεφαλιά Τσακμάκη, ο Τσιάρας πάλεψε με τον Αναγνωστόπουλο, η μπάλα έφτασε στον Κωνσταντακόπουλο που μέσα από την περιοχή με σουτ έστειλε την μπάλα άουτ!

43′ Ωραία συνεργασία Κέρι και Καρακλάιτς. Ο πρώτος ήταν και ο τελικός αποδέκτης της μπάλας, αλλά το σουτ του μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος στη δεξιά του γωνία.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

49′ Κόρνερ του Ταλάλ, κεφαλιά Βαφέα, άουτ.

50′ Σέντρα Τοπάλ από αριστερά, “αέρα” επιασε ο Χαντί.

51′ Σουτ του Ταλάλ, έξω από την περιοχή, άουτ.

59′ Τεράστια ευκαιρία για την Παναχαϊκή! Ωραία ενέργεια του Αλεξόπουλου από αριστερά έβγαλε την παράλληλη μπαλιά, ο Χαντί σε κενή εστία δεν καταφέρνει να τελειώσει την φάση!

68′ Μεγάλη απόκρουση του Κολοβούρη σε κεφαλιά Κουϊρουκίδη σε κόρνερ!

ΓΚΟΛ: 2-0 Η Κηφισιά στο 71′! Σέντρα από αριστερά του Να, ο Τετέι στο β’ δοκάρι με κεφαλιά στο δοκάρι και έπειτα στα δίχτυα.

ΓΚΟΛ: 3-0 η Κηφισιά στο 73′! Ο Να στον Κουϊρουκίδη που με σουτ από αριστερά κάνει το 3-0, στη κλειστή γωνία του Κολοβούρη

Κηφισιά (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Μαζουλουξής, Βαφέας, Παυλάκης (67′ Να), Σωτηράκος, Παναγιώτου (56′ Προβυδάκης), Πέιος, Παπασάββας (77′ Γκίνι), Ταλάλ (67′ Αντερέγκεν), Κουϊρουκίδης, Τετέι (77′ Πρίτσας).

Παναχαϊκή (Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Ρουγκάλας, Τσακμάκης, Τοπάλ, Τσιάρας (57′ Λινάρδος), Κωνσταντακόπουλος, Μπουρλάκης (73′ Π. Καρακλάιτς), Τριμμάτης, Κέρι (46′ Χαντί), Μυτίδης (53′ λ.τ. Αλεξόπουλος), Ν. Καρακλάιτς.